Coilcraft MSS1246T-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Envoyer une demande de devis
Demande de devis (RFQ)
Cette demande sera envoyée aux fournisseurs spécifiés.
(* indique un champ requis)
Demande de devis
Fournisseurs *
Coordonnées
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft MSS1246T-824KLB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Coilcraft Direct
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.767 Ω
1.767 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft MSS1246T-824KLB fournies par ses distributeurs.
Power inductor, high temp, 10/20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.58A,10%,2.6MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1246T Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.767ohm; RMS Current (Irms):580mA; Saturation Current (Isat):634mA; Case Dimensions:12mm x 12mm x 4.6mm; DC Current Rating:580mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):2.6MHz