Coilcraft 0603HP-8N2XGLU
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Abacus Technologies0603HP-8N2XGLU0
1d
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-8N2XGLU.
Newark
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
54 mΩ
54 mΩ
Q Factor
148
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.009uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-8N2XGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 8.2NH, 2%, 5.9GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 8.2NH, 2%, 5.9GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:8.2nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:5.9GHz; DC Resistance Max:0.054ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes