Coilcraft 0402HP-8N2XGLU
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0402HP-8N2XGLU.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 5 ans
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
Coilcraft Direct
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0078uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0079uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0402HP-8N2XGLU fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 8.2 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 5.4 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 8.2NH, 2%, 5.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 8.2nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.5A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available