Coilcraft 0603HP-8N2XGLW
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 2% 250MHz 46Q-Factor Ceramic 1.4A 54mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-8N2XGLW.
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-79.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Wirewound 8.2nH 2% 250MHz 68Q-Factor Ceramic 1.5A 0402 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.0081uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.009uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-8N2XGLW fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 8.2 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 5.9 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 5.9GHz 54mOhm 8.2nH
Compliant 1.09 mm 940 µm 1.75 mm 148 Contains Lead 2 % 8.2 nH
INDUCTOR, 8.2NH, 2%, 5.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 8.2nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.4A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available