Bourns SRU1028-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 6.5A 0.0073Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028-1R5Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
29,732
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
6.5 A
6.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
7.3 mΩ
10 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0058Ohm DCR T/R
Ind Chip Wirewound 1.5uH 30% 3131 Emboss T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10165T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 8.04A 0.0075Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028-1R5Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
100KHz 80MHz 6.5A 6.5A 12@7.96MHz 1.5¦ÌH 7.3¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*3.1mm
FIXED IND 1.5UH 6.5A 7.3 OHM SMD
SRU1028 Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 1.5muH
6.5A 1.5uH ±30% 6.5A SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 6.5A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):6.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):6.5A; Product Range:Sru1028 Series; Dc Resistance Max:7.3Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-1R5Y