Murata LQH88PN1R5N38L
Ind Chip Wirewound 1.5uH 30% 3131 Emboss T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQH88PN1R5N38L.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-11-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-06-30
LTD Date2012-09-30
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 8.8A 0.0095Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 9.2A 0.0095Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 8.9A 0.0077Ohm DCR 3939 T/R
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 0.01Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 8A 0.0101Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQH88PN1R5N38L fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 1.5UH 7.1A 8 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, SMD, 3232
LQH88 3131 (8080Metric) 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 1.5muH
INDUCTOR, 8X8MM, 1.5UH, 30%, SMD; Inductance: 1.5µH; RMS Current (Irms): 7.1A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 8.5A; Product Range: -; Power Inductor Case: 8mm x 8mm x 3.8mm; DC Resistance Max: 0.00
INDUCTOR, SMD, 8X8MM, 1.5UH, 30%; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:8000µohm; DC Current Rating:7.1A; Self Resonant Frequency:60MHz; Inductor Case Style:3131; DC Current Max:7.1A; Inductor Type:Chip; Package / Case:3131; Resistance:8mohm; Resonant Frequency:60MHz