Bourns SRU1048-1R5Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7A 0.0058Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1048-1R5Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Farnell
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.25%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
80,118
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
7 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
5.8 mΩ
5.8 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 7.5mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.0168Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 10.8mOhm DCR
TAIYO YUDENNS10145T1R5NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 7.99A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 0.01Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1048-1R5Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
100KHz 70MHz 7.2A 7A 14@7.96MHz 1.5¦ÌH 4.3m¦¸ ¡À30% SMD,10X10MM , 10mm*10mm*5.1mm
FIXED IND 1.5UH 7A 4.3 MOHM SMD
Ind Power Shielded 1.5uH 30% 4.3mohm 7A
SRU1048 Nonstandard 0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm 1.5muH
7A 1.5uH ±30% 7.2A SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR PWR 1.5UH 30% SHLD SMD
Power choke, SMD, 1.5 µH, SRU1048-1R5Y
IND10X10X4.8MM,1.5UH30%7A, SHDSMD
SMD SHIELDED POWER CHOKE - ROHS
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 7.2A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7.2A; Product Range:Sru1048 Series; Dc Resistance Max:4.3Mohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048-1R5Y