Bourns PM105-121K-RC
Inductor Power Bobbin Core 120uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.89A 0.4Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM105-121K-RC.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.67%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
21,381
Authorized Distributors
6
Inductance
120 µH
120 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
890 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1A 470mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 120uH 10% 100KHz Ferrite 1.1A 0.42Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.89A 0.4Ohm DCR T/R
Ind RF Choke Wirewound 120uH 10% 1KHz 58Q-Factor Ferrite 940mA RDL Bag
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Wurth Elektronik744772121
Power Choke Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1.25A 0.22Ohm DCR RDL Tray
Descriptions
Descriptions de Bourns PM105-121K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
1KHz 5MHz 1.5A 890mA 15@796kHz 120¦ÌH 400m¦¸ ¡À10% SMD,9.8X10MM , 9.8mm*9.8mm*5.8mm
FIXED IND 120UH 890MA 400MOHM SM
890mA 120uH ±10% 1.5A SMD,9.8x10mm Power Inductors ROHS
PM105 Nonstandard 0.386Lx0.386W 9.80mmx9.80mm 120muH
INDUCTOR, UN-SHIELDED, 120UH, 1.5A, SMD; Inductance:120µH; RMS Current (Irms):890mA; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.5A; Product Range:PM105 Series; DC Resistance Max:400mohm; Inductance Tolerance:± 10% RoHS Compliant: Yes