Bourns SDE0805A-121K
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1A 470mOhm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDE0805A-121K.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Drum Core 120uH 10% 100KHz Ferrite 1.1A 0.42Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 120uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A 0.32Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.89A 0.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
TAIYO YUDENLHL08TB121K
Ind Power 120uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 700mA RDL Ammo Pack
TAIYO YUDENLHL10TB121K
Ind Power 120uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 1A RDL Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Bourns SDE0805A-121K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sde0805A Series, 120 H, 10%, Unshielded, 0.47 Ohm, 1 A |Bourns, Inc. SDE0805A-121K
INDUCTOR, 120UH, 10%, 1A, UNSHLD; Inductance: 120µH; RMS Current (Irms): 1A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 800mA; Product Range: SDE0805A Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7mm x 5mm; DC Resis