Bourns 3262P-1-104
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3262P-1-104.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
DigiKey
Stock
1,219
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Panel
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Trimmer - 1/4In Sq Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3262X-1-104LF
Descriptions
Descriptions de Bourns 3262P-1-104 fournies par ses distributeurs.
Res, cermet,100Kohms,300Wvdc,10+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc,2517-Case |Bourns, Inc. 3262P-1-104
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100Kohms 10% Square Cermet Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS