Bourns 3262X-1-104LF
Trimmer - 1/4In Sq Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3262X-1-104LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3262X-1-104LF.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 12 ans
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.62%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18,338
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 100 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 3266X-1-104LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
BournsRJ26FW104
TRIMMER, CERMET, REST 100 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.25W, DIM 0.25INLX0.17INWX0.25INH
TT Electronics64XR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64YR100KLF
TT Electronics64WR100KLF
Descriptions
Descriptions de Bourns 3262X-1-104LF fournies par ses distributeurs.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100Kohms 10% Square Cermet Sealed
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, 100K; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:3262; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Side; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Cermet; Termination Type:Through Hole; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V