Analog Devices AD5232BRUZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP Tube
Fiches techniques et documents
Upverter
Datasheet24 pagesIl y a 12 ans
Analog Devices
Arrow Electronics
Augswan
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Authorized Distributors
3
Number of Pins
16
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices AD5232BRUZ100.
Pièces détachées
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive AEC-Q100 20-Pin TSSOP Tube