TE Connectivity 36502AR68JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 680nH 5% 250MHz 23Q-Factor 190mA 0805 T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity 36502AR68JTDG.
IHS
Datasheet4 páginasHace 1 años
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.90%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
TraceParts
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
28,171
Authorized Distributors
6
Inductance
680 nH
680 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
190 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
23
Test Frequency
250 MHz
25 MHz
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 680 nH, 2.05 ohm, 300 MHz, 190 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Wurth Elektronik7447604C
25MHz 188MHz 190mA 23@50MHz 680nH 2.8¦¸ ¡À5% 0805 , 2.29mm*1.7mm*1.48mm
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Wurth Elektronik744762268A
WE-KI SERIES; SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH CERAMIC CORE, 680 NH
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.73uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
RF Choke Unshielded Wirewound 0.64uH 5.8KOhm 5% 10MHz Ferrite 0.24A 1.4Ohm DCR 0402 T/R
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity 36502AR68JTDG suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 0.68 UH, TOL 5%, CUR-RTG 0.19 A, SMT, 0805
General Purpose Inductor, 0.68uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
High Frequency & RF Inductors, High Frequency, Surface Mount, Taped & Reeled, 2.29 x 1.73 x 1.52 mm, 5 %, Inductance .68 µH, 190 mA, Sigma 3650
INDUCTOR, R68, 5%, 0805 CASE; Inductance: 680nH; Product Range: 36502A Series; DC Current Rating: 190mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 2.2ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 200MHz; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 1.52mm; External Length / Height: 2.29mm; External Width: 1.73mm; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -40°C
3650 0805 0.68uH 5% 2K RL Inductance: .68 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 190 mA DC Resistance: 2.2 Ω Package Size Code: 0805 0.68 µH High Frequency 190 mA 2.2 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36502AR68JTDG | Internal Number: 6-1624113-4 | TE Connectivity | Sigma