Yageo Group RT0603DRD071K47L
Res Thin Film 0603 1.47K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT0603DRD071K47L herunter.
Future Electronics
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+84.15%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
482
Authorized Distributors
6
Resistance
1.47 kΩ
1.47 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERA-3AED152V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED162V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 1,600 OHM
PanasonicERJ-3RBD1471V
Res Thick Film 0603 1.47K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603DR-071K47L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 1.47kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRE071K37L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 1.37kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRE071K33L
Res Thin Film 0603 1.33K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT0603DRD071K47L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1470ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
1.47 kOhms ±0.5%, 0.1W (1/10W), 0603 Thin Film chip resistor.
RT Series 0603 1.47 kOhm 0.1 W ±0.5 % ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 1.47kOhm ±25ppm/C
SMD Resistor 0603 1.47KΩ ±0.5% 1/10W ±25ppm/℃
RES SMD 1.47KOHM 0.5% 1/10W 0603
Res, 1K47, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:1.47Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRD071K47L