Vishay MCT0603MD1501DP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.11W, 1500ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MCT0603MD1501DP500 herunter.
Upverter
Future Electronics
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+17.46%
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Stock
71,723
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
110 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2008-07-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA-3AED152V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD071K37L
Res Thin Film 0603 1.37K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED162V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 1,600 OHM
PanasonicERJ3RBD1501V
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 0.5% 0.063W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE071K37L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 1.37kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MCT0603MD1501DP500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MCT Series 0603 1.5 kOhm 0.1 W ±0.5 % ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
MCT Series Professional Thin Film Chip Resistor Automotive Grade 0603 1.5K Ohm 0.5% Tolerance 0.15W ±25 ppm/K Surface Mount2-Pin SMD Paper Tape
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 0.15W 0603
RESISTOR, 0603, 25PPM, 1K5; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:150mW; Voltage Rating:75V; Series:MCT AT; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; Package / Case:0603; External Depth:0.85mm; External Width:1.55mm; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C