Vishay CRCW080547M0JPTAHR
Res Thick Film 0805 47M Ohm 5% 1/8W ±500ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW080547M0JPTAHR herunter.
Newark
Datasheet5 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.43%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
37,786
Authorized Distributors
5
Resistance
47 MΩ
47 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
500 ppm/°C
500 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 50M Ohm 5% 1/8W ±500ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0747ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±300ppm/℃ ±5% 47MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerHV732ATTD476J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7e+07ohm, 400V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-0751ML
0805 51M Ohms 5% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW080547M0JPTAHR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CRCW-HR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±500ppm/C 47MOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 4.7e+07ohm, 150V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, THICK FILM, 47M, 5%, 0.125W, 0805
RESISTOR, THICK FILM, 47MOHM, 125mW, 5%;; RESISTOR, THICK FILM, 47MOHM, 125mW, 5%; Resistance:47Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 500ppm/K; Resistor Element Material:Thick Film