Vishay CRCW0805147RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 147ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0805147RFKEA herunter.
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+14.40%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
3DHerunterladen
Authorized Distributors
6
Resistance
147 Ω
147 Ω
147 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERJ6ENF1470V
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07147RL
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1500V
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 140 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07150RL
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0805147RFKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CRCW Series 0805 250 mW 147 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 147Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;147 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 147 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805147RFKEA.
RES, 147R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 147ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device