Panasonic ERJ6ENF1470V
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ6ENF1470V herunter.
Panasonic
Datasheet3 SeitenVor 9 Jahren
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-07147RL
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 147 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 147ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07150RL
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 154 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 160 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ6ENF1470V, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Precision Thick Film Chip Resistor, 147 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 147Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 147ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF1470V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 147R, 125MW, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:147ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; MSL:(Not Applicable); SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound; SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)