Vishay 150D157X9006R2B
Cap Tant Solid 150uF 6V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 150D157X9006R2B herunter.
Stock
4,658
Authorized Distributors
4
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
6 V
6 V
6 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
6 µA
4.5 µA
4.5 µA
Dissipation Factor
6 %
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
KYOCERA AVXTAP157K006CCS
Cap Tant Solid 150uF 6.3V 10% (8.5 X 14mm) Radial 5mm 0.9 Ohm 125°C Bulk
KYOCERA AVXTAP157K006HSB
Cap Tant Solid 150uF 6.3V 10% (8.5 X 14mm) Radial 6.35mm 0.9 Ohm 125°C Bulk
Yageo GroupT322E157K006AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT350J157K006AT
Cap Tant Solid 150uF 6.3V 10%( 8.4 X 12.7mm) Radial 5.08mm 125C Bulk
Cap Tant Solid 150uF 6.3V 10% (8.6 X 15mm) Radial 5.08mm 125°C Bulk
Yageo GroupT356J157K006AT
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 150D157X9006R2B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.