TE Connectivity CPF0603B182KE1
Res Thin Film 0603 182K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CPF0603B182KE1 herunter.
element14 APAC
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 14 Jahren
Electro Sonic
IHS
Newark
3-Monats-Trend:
-0.03%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Introduction Date2009-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Verwandte Teile
Res Thin Film 0603 182K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCPF0603B200KE1
Res Thin Film 0603 200K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP6-2176216-4
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 180000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCPF-A-0603B200KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 200000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 200K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 178000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3AEB1823V
Res Thin Film 0603 182K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07182KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 182kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B182KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 182000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity1-2176090-5
Res Thin Film 0603 182K Ohm 0.1% 0.167W ±25ppm/C Pad SMD Medical T/R
TE Connectivity1-2176090-5
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CPF0603B182KE1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 182000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 182 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 50 V |Neohm Te Connectivity CPF0603B182KE1
Thin Film Resistor 0603 182K 0.1% 25PPM
RS APAC
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CPF Neohm 0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm 0.063W 1/16W 182kOhm ±25ppm/C
RES, 182K, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 182kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Special Order: CPF 0603 182K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 182K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 182K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B182KE1 | Internal Number: 6-1879225-0 | TE Connectivity | NEOHM