TDK CKG45KX7R1C226M290JH
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, ± 20%, X7R, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK CKG45KX7R1C226M290JH herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 4 Jahren
TDK
element14 APAC
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
25,808
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 µF
22 µF
Dielectric
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
2.9 mm
2.9 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, ± 20%, X7S, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 1210
16V 22uF X7R ±20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 22uF X7R ±20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX1210YC226MAT2A
1210 22000NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 16 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-20%
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK CKG45KX7R1C226M290JH, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 1812
16V 22uF X7R 卤20% SMD,5x3.5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=22μF, LxWxT:5x3.5x2.9mm
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 22000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.90 ± 0.10
CAP, MLCC, 22UF, 16V, X7R, 1812; Capacitance:22µF; Voltage(DC):16V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:MEGACAP CKG Series
CAPACITOR, SMD, X7R, 16V, 22UF; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:16V; Capacitor Case Style:1812 [4532 Metric]; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Packaging:Cut Tape; Capacitor Terminals:SMD; External Depth:4mm; External Length / Height:3mm; External Width:5.5mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C