TAIYO YUDEN TMK063BJ682MP-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 25VDC 6800pF 20% X5R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TAIYO YUDEN TMK063BJ682MP-F herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Electro Sonic
Taiyo Yuden SCT
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
84,480
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
300 µm
300 µm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Cap Ceramic 0.0068uF 25V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
Cap Ceramic 0.0068uF 10V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8nF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
TAIYO YUDENEMK063BJ682MP-F
Cap, Mlcc, 0201, 16V, X5R, 6800Pf 20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden EMK063BJ682MP-F
0201 6.8 nF 10 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von TAIYO YUDEN TMK063BJ682MP-F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap, Mlcc, 0201, 25V, X5R, 6800Pf 20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden TMK063BJ682MP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 6800 pF, ± 20 %, 0201, X5R/B, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0201