Nichicon LGW2W561MELC50
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGW 450V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Nichicon LGW2W561MELC50 herunter.
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.43%
Stock
6,992
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
592 mΩ
592 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.85 A
1.9 A
1.9 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLPX561M400H7P3
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.355 Ohm 2850mA 3000h 85C
KYOCERA AVXLLS2G561MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConESMM401VSN561MA40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicECE-T2GP561EA
Cap Aluminum 560uF 400V 20% (35 X 50mm) Snap-In 0.326 Ohm 2720mA 3000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMM401VSN561MA40T
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.592 Ohm 2850mA 3000h 85°C Bulk
NichiconLGUW6561MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Nichicon LGW2W561MELC50, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Aluminum Lytic 560uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 2850mA 3000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
卤20% 2.85A@120Hz 10mm 450V 560uF Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS