United Chemi-Con ESMM401VSN561MA40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMM401VSN561MA40S herunter.
United Chemi-Con
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-19.82%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
4,570
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
592 mΩ
355 mΩ
355 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.85 A
2.85 A
2.85 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Verwandte Teile
Cornell DubilierSLP561M400H4P3
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.592 Ohm 2120mA 3000h 105C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USG 450V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLPX561M400H7P3
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.355 Ohm 2850mA 3000h 85C
KYOCERA AVXLLS2G561MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 560muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLGUW6561MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 560uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 2.85A 3000h 85C
SERIES: SMM-LU; VOLT: 400; CAP: 560; DIA X LENGTH: 35X39; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH