Littelfuse 16R250BPR
USBR Series - 6-16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Littelfuse 16R250BPR herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Newark
Fuses Unlimited
DigiKey
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
Verwandte Teile
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 16VDC 40A 1.2W 40s 0.02Ohm Radial 11.4 X 3.1 X 18.3mm Bag
Bel Fuse0ZCD0250FF2C
PTC Resettable Fuse 2.5A(hold) 5A(trip) 16VDC 40A 1.5W 16s 0.025Ohm SMD Solder Pad 2920 T/R
Littelfuse16R250GU
POLY-FUSE RESETTABLE PTC PTC Resettable Fuse, 16V, 0.022ohm, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 16VDC 40A 1W 10s 0.03Ohm Radial 10.2 X 3.1 X 15.7mm Bag
Littelfuse16R250GPR
16R Series - 16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Littelfuse1812L260/12MR
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 12VDC 100A 0.8W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Littelfuse 16R250BPR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 0.02ohm, Through Hole Mount
Resettable Fuses - PPTC PTC 16V 2.50A P/AMMO RADIAL LEADS
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL
Fuse, Ptc Reset, 16V, 2.5A, Radial; Product Range:polyfuse Usbr Series; Voltage Rating:16Vdc; Holding Current:2.5A; Tripping Current:5A; Time To Trip:40S; Fuse Shape:rectangular; Current Rating Max:40A; Lead Spacing:5.1Mm; Diameter:-Rohs Compliant: Yes
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Hold; FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Holding Current:2.5A; Tripping Current:5A; Initial Resistance Max:0.06ohm; Operating Voltage:16V; Series:POLYFUSE; PTC Fuse Case:Radial Leaded; External Depth:3mm; Fuse Terminals:Radial Leaded