Littelfuse 16R250GPR
16R Series - 16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Littelfuse 16R250GPR herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Littelfuse16R250GU
POLY-FUSE RESETTABLE PTC PTC Resettable Fuse, 16V, 0.022ohm, Through Hole Mount
TE ConnectivityVTP210GF
PTC Resettable Fuse 2.1A(hold) 4.7A(trip) 16VDC 100A 1.5W 5s 0.018Ohm SMD Solder Pad 11.5 X 5.3 X 0.8mm Bag
Littelfuse1812L260/12MR
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 12VDC 100A 0.8W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
TE ConnectivityMINISMDC260F/13.2-2
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 13.2VDC 100A 1.2W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
Bel Fuse0ZCG0260BF2B
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 16VDC 100A 1.3W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
TE ConnectivitySRP175F
PTC Resettable Fuse 1.75A(hold) 3.8A(trip) 15VDC 100A 1.5W 5s 0.05Ohm SMD Solder Pad 12.1 X 5.2 X 1mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Littelfuse 16R250GPR, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 0.022ohm, Through Hole Mount
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Hold
PTC 16V POLYFUSE AMMO RADIAL LEADS 2.50A
Fuse, Ptc Reset, 16V, 2.5A, Radial; Product Range:polyfuse 16R Series; Voltage Rating:16Vdc; Holding Current:2.5A; Tripping Current:4.7A; Time To Trip:5S; Fuse Shape:rectangular; Current Rating Max:100A; Lead Spacing:5.1Mm Rohs Compliant: Yes