Yageo Group T110B395K075AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 75V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110B395K075AT herunter.
Newark
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet1 SeiteVor 7 Jahren
Datasheet26 SeitenVor 12 Jahren
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,074
Authorized Distributors
5
Capacitance
3.9 µF
3.9 µF
3.9 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
75 V
75 V
75 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
4 %
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Cap Tant Solid 3.9uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C Bulk
Cap Tant Solid 3.9uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial Ammo Pack
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110B395K075AT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Metal tantalum capacitor 10% 3.9muF 75V
3.9¦ÌF ¡À10% 75V 3¦¸ 15.49mm*12.04mm
T110B395K075AT, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 3.9UF, 75V, TANT, AXIAL; Capacitance: 3.9µF; Voltage Rating: 75V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°
Tantalum Capacitor, 3.9Uf, 75V, 2.5 Ohm, 0.1, Axial; Capacitance:3.9Μf; Voltage(Dc):75V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:2.5Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:4.7Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T110B395K075AT