Yageo Group T110A335K015AT
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial 6 Ohm 125C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110A335K015AT herunter.
Newark
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet26 SeitenVor 12 Jahren
Farnell
JRH Electronics
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+135%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,081
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 Ω
6 Ω
6 Ω
Leakage Current
400 nA
400 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT212A335K015MS
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (1%FR) 6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110A335M015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110A335J015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 5% +Tol, 5% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Capacitor, Tantalum; 3.3uF; Tantalex; Axial; Case A; +/-10%; 15WVDC; 20V; 0.5muA
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial 125°C T/R
Cap Tant Solid 3.3uF 50V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110A335K015AT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 15Volts 3.3Uf 10%
CAP, 3.3UF, 15V, TANT, AXIAL; Capacitance:3.3µF; Voltage Rating:15V; Product Range:T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; ESR:6ohm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)