Yageo Group T110A335M015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110A335M015AS herunter.
IHS
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Arrow Electronics
_legacy Avnet
Stock
20
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 Ω
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT110A335K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110A335J015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 5% +Tol, 5% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT212A335K015MS
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (1%FR) 6 Ohm 125C Bulk
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 20% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Cap Tant Solid 3.3uF 50V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125C Bulk
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110A335M015AS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
3.30Uf 15.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110A335M015AS
T110A335M015AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 3.3UF, 15V, TANT, AXIAL; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 15V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°