Yageo Group T110A335K015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110A335K015AS herunter.
IHS
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Sierra IC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+17.42%
Stock
12,633
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Voltage Rating (DC)
15 V
15 V
15 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 Ω
6 Ω
6 Ω
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT212A335K015MS
Cap Tant Solid 3.3uF 15V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (1%FR) 6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110A335M015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110A335J015AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 15V, 5% +Tol, 5% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT110B335K020AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 3.3uF 35V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 125°C T/R
Yageo GroupT110B335M035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3.3uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110A335K015AS, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum electrolytic capacitor/axial 3.3uF 15VDC
Cap 3.3uF 15VDC 10% 3.43 X 7.26mm AXL Bulk
3.30Uf 15.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110A335K015AS
T110A335K015AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
3.3¦ÌF ¡À10% 15V 6¦¸ 7.26mm*7.26mm
CAP, 3.3UF, 15V, TANT, AXIAL; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 15V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°