Infineon IPD25CN10NGATMA1
Trans MOSFET N-CH 100V 35A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPD25CN10NGATMA1 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 12 Jahren
element14 APAC
_legacy Avnet
iiiC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.22%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-17
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
Verwandte Teile
InfineonIRFR3710ZPBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 100V;RDS(ON) 15Milliohms;ID 56A;D-Pak (TO-252AA);-55deg
Trans MOSFET N-CH Si 100V 35A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / MOSFET N-CH 100V 35A DPAK
STMicroelectronicsSTD47N10F7AG
Automotive-grade N-channel 100 V, 0.0125 Ohm typ., 45 A STripFET F7 Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD30N10F7
N-channel 100 V, 0.02 Ohm typ., 35 A STripFET F7 Power MOSFET in a DPAK package
N-Channel MOSFET, UltraFET® Trench, 100V, 44A, 28mΩ
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPD25CN10NGATMA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
OPTIMOS 2 POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 35A I(D), 100V, 0.025ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N-CH, 100V, 35A, TO252-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:35A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):0.019ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:71W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:175°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +175°C