Coilcraft MSD1260-333MLB
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 0505
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft MSD1260-333MLB herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Coilcraft Direct
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
352
Authorized Distributors
0
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
134 mΩ
134 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.6A 0.115Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.7A 0.145Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2.3A 0.097Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 177.6mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.1164Ohm DCR Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft MSD1260-333MLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power inductor, coupled, 10/20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 33UH, 2.32A, 20%, PWR, 12.7MHZ
INDUCTOR, PWR, 33UH,2.32A,20%,12.7MHZ; Product Range:MSD1260 Series; DC Resistance Max - Parallel:0.067ohm; Inductance, Parallel:33µH; RMS Current - Parallel:1.64A; Saturation Current - Parallel:4.22A; Coupled Inductor Case:12.3mm x ;RoHS Compliant: Yes