Bourns 3386W-1-105LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3386W-1-105LF herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-16.07%
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
18,223
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72PR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.09W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3mm (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 9/100W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 4.7 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3386W-1-105LF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, CERMET, REST 1 MEGOHMS, PCB,1 TURN, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, 1M; Track Resistance:1Mohm; No. Of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3386 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Automotive Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386W-1-105LF