Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF herunter.
Analog Devices
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Upverter
Linear Technology
Newark
Nu Horizons
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+18.32%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Output Current
1.5 A
1.5 A
1.5 A
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF anzeigen.
Verwandte Teile
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 5V, 5TO263; Primary Input Voltage:26V; Output Voltage Fix
MIC29151 Series 3.3 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
MicrochipMIC29151-12WU
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Primary Input Voltage:26V; Output Voltage Fi
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Analog Devices LT1963EQ-1.5#PBF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
Low Dropout Regulator 1.5 Volt 1.5A 6-Pin (5+Tab) DDPAK
LDO, 0.34VDO, 1.5A, 1.5V, 1.5%, 5D2PAK
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A 5DDPAK
LDO, 0.34VDO, 1.5A, 1.5V, 1.5%, 5D2PAK; Primary Input Voltage:20V; Output Voltage Fixed:1.5V; Dropout Voltage Vdo:340mV; Voltage Regulator Case Style:TO-263; No. of Pins:5; Output Current:1.5A; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Output Voltage Adjustable Range:-