Microchip MIC29151-3.3WU
MIC29151 Series 3.3 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Microchip MIC29151-3.3WU herunter.
Microchip
Datasheet42 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Components Direct
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.94%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Projected EOL Date2034-06-23
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginChina
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Verwandte Teile
MCP1827 Series 1.5 A 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
Analog DevicesLT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Microchip MIC29151-3.3WU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MIC29151-3.3 Tube Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Transient Voltage voltage regulator linear 350mV 4.59mm 1.5A -40C~125C
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 3.3V, 5TO263; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.25V; Input Voltage Max: 26V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.5A; Dropout Voltage Vdo: 350mV; LDO Regulator Case Style: TO-263; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 3.3V 1.5A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Operating Temperature Range: -40°C to +125°C; Output Voltage Nom.: 3.3V; Primary Input Voltage: 26V