Microchip MIC29151-12WU
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Primary Input Voltage: 26V; Output Voltage Fi
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Microchip MIC29151-12WU herunter.
Microchip
Datasheet42 SeitenVor 7 Jahren
element14 APAC
Factory Futures
SHENGYU ELECTRONICS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.60%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Projected EOL Date2034-03-10
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginChina
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Verwandte Teile
Analog DevicesLT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
MCP1827 Series 1.5 A 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
MCP1827 Series 1.5 A 5 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
Beschreibungen
Beschreibungen von Microchip MIC29151-12WU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MIC29151 Series 12 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
MIC29151-12 Tube Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Transient Voltage voltage regulator linear 350mV 4.59mm 1.5A -40C~125C
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.25V; Input Voltage Max: 26V; Fixed Output Voltage Nom.: 12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.5A; Dropout Voltage Vdo: 350mV; LDO Regulator Case Style: TO-263; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 12V 1.5A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Operating Temperature Range: -40°C to +125°C; Output Voltage Nom.: 12V; Primary Input Voltage: 26V