Walsin Technologies 0603B563K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.056uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.13%
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 nF
56 nF
56 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B563KB8NNNL
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
50V 56nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 56nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 56 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
25V 56nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 SMD Ceramic Chip Capacitors 50volts 56000pF X7R 10%
描述
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.056muF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Capacitors 0603 50v X7R 563 10%
Ceramic Capacitors; 0603B563K500CT; WALSIN; 0603; 56 nF; 50 V; X7R
0603 MLCC X7R 0.056 uF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 0.056Μf, 50V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:56000Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B563K500CT