Murata GRM155R71H563KE14D
50V 56nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Ciiva
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页6 年前
Datasheet1 页6 年前
Future Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Authorized Distributors
5
Capacitance
56 nF
56 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05B563KO5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.056 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
16V 56nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B563KB8NNNL
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21B563KBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 56nF, Surface Mount, 0805 inch
描述
0402 0.056 uF 50 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.056uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.056uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 56nF ±10% 50V X7R