Vishay VS-80APS12-M3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 80A, 1200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页6 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-80APS12-M3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,909
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
1.17 V
1.17 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
80 A
80 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 400V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 300V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
MicrochipAPT60S20B2CTG
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TMAX / Diode Schottky 200V 75A 3-Pin(3+Tab) T-MAX Tube
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 2 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AB
描述
Diode Standard Recovery Rectifier 800V 80A 3-Pin TO-247AC Tube
DIODE GEN PURP 1.2KV 80A TO247AC / Diode Standard 1200 V 80A Through Hole TO-247AC
DIODE GEN PURP 1.2KV 80A TO247AC
DIODE STANDARD 1200V 80A TO247AC
1.2KV 1.5KA 100¦ÌA 80A anode TO-247AC 24.99mm