Vishay VS-60APU02PBF
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页8 年前
Datasheet9 页10 年前
Datasheet9 页12 年前
TME
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay VS-60APU02PBF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
65,005
Authorized Distributors
0
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
880 mV
1.08 V
1.08 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
60 A
60 A
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
35 ns
35 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-10-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-13
LTD Date2020-09-14
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 300V V(RRM), Silicon, TO-247AC
MicrochipAPT60S20B2CTG
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TMAX / Diode Schottky 200V 75A 3-Pin(3+Tab) T-MAX Tube
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 2 Element, 15A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AB
MicrochipAPT30D20BCAG
Rectifier Diode Switching 200V 30A 24ns 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
描述
Rectifier Diode Switching Si 60A 35ns 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube / DIODE GEN PURP 200V 60A TO247AC
DIODE GEN PURP 200V 60A TO247AC
FAST RECTIFER, CMN CTHD, 60A, TO-247AC