Vishay VS-12FL60S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AA
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页8 年前
Datasheet11 页16 年前
Datasheet11 页17 年前
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+133%
Stock
875
Authorized Distributors
6
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
12 A
12 A
Introduction Date2013-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AA
VishayVS-1N3891
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AA
描述
VISHAY VS-12FL60S02 DIODE, CURRENT RECTIFIER, FAST
Diode Switching 600V 12A 2-Pin DO-4
600V 180A 200ns 50¦ÌA 12A DO-203AA,DO-4 , 12.69mm*11mm*31.8mm
DIODE GEN PURP 600V 12A DO203AA
DIODE STANDARD 600V 12A DO203AA
DIODE, CURRENT RECTIFIER, FAST; Diode Type:Fast Recovery; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):12A; Forward Voltage VF Max:1.4V; Reverse Recovery Time trr Max:200ns; Forward Surge Current Ifsm Max:150A; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:DO-203AA; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Ifsm:150A; Junction Temperature Tj Max:150°C; Package / Case:DO-203AA; Reverse Recovery Time trr Typ:100ns