Vishay VS-12FL60S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AA
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页8 年前
Datasheet13 页14 年前
Datasheet11 页16 年前
Stock
1
Authorized Distributors
2
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
12 A
12 A
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AA
VishayVS-1N3208
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 50V V(RRM), Silicon, DO-203AB
VishayVS-1N3210
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
Diode Switching 600V 12A 2-Pin DO-4
DIODE STANDARD 600V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 600V 12A DO203AA
Fast Diode, 12A, 600V, Do-203Aa; Repetitive Peak Reverse Voltage:600V; Average Forward Current:12A; Diode Configuration:Single; Forward Voltage Max:1.4V; Reverse Recovery Time:500Ns; Forward Surge Current:150A; No. Of Pins:2 Pin Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-12FL60S05