Vishay VS-12FL40S02
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页8 年前
TME
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
320
Authorized Distributors
4
Mount
Chassis Mount, Stud
Chassis Mount, Stud
Case/Package
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
12 A
12 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
200 ns
500 ns
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AA
VishayVS-1N3891
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AA
描述
Rectifier Diode Switching 400V 12A 200ns 2-Pin DO-4
DIODE STANDARD 400V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 400V 12A DO203AA
Fast Diode, 12A, 400V, Do-203Aa; Current Rating:12A; Diode Case Style:Do-203Aa; Diode Configuration:Single; Diode Type:Fast Recovery; Forward Current If:12A; Forward Current If(Av):12A; Forward Surge Current Ifsm Max:150A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-12FL40S02