Vishay VS-12FL40S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AA
Production
数据表和文档
IHS
Stock
1,265
Authorized Distributors
2
Forward Voltage
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
12 A
12 A
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 12A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AA
VishayVS-1N3208
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 50V V(RRM), Silicon, DO-203AB
VishayVS-1N3210
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 15A, 200V V(RRM), Silicon, DO-203AB
描述
Diode Switching 400V 12A 2-Pin DO-4
DIODE STANDARD 400V 12A DO203AA
DIODE GEN PURP 400V 12A DO203AA
Fast Diode, 12A, 400V, Do-203Aa; Current Rating:12A; Diode Case Style:Do-203Aa; Diode Configuration:Single; Diode Type:Fast Recovery; Forward Current If:12A; Forward Current If(Av):12A; Forward Surge Current Ifsm Max:150A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-12FL40S05