Vishay VR37000003903JR500
VR37 Series 390 kOhm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/K Through Hole Metal Film Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.21%
Stock
37,922
Authorized Distributors
4
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityROX1SJ390K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 390000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT390K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 390kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 390000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT390K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 390kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Glaze 390K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 390000ohm, 3500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
390K¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 9mm