Vishay PR02000203903JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,316
Authorized Distributors
6
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Glaze 390K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 390000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390000ohm, 1600V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Glaze 390K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
Stackpole ElectronicsCF14JT390K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 390kOhm 0.25W 1/4W
描述
Res Metal Film 390K Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR02 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 390KOHMS +/-5% 2W +/-250PPM/DEGC
Res, 390K, 2W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes
PR Series Ø 10 x 3.9 mm 390 kOhm 2 W ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Resistor
RES, 390K, 2W, 500V, AXIAL, METAL FILM;