Vishay SMF36A-E3-08
ESD Suppressor Diode TVS Uni-Dir 36V 2-Pin SMF T/R / TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMF
数据表和文档
Farnell
Datasheet7 页2 年前
Datasheet7 页4 年前
Upverter
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay SMF36A-E3-08 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Breakdown Voltage
42.15 V
42.1 V
42.1 V
Clamping Voltage
58.1 V
58.1 V
58.1 V
Peak Pulse Power
200 W
1 kW
1 kW
Peak Pulse Current
3.4 A
3.4 A
3.4 A
相关零件
SMF Series 200 W 44.2 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SOD-123F
ESD protection diodes / TVS diodes; VISHAY; SMF30A-E3-08; 48.4 V; 4.1 A; 30 V; 33.3 V
3.8A 53.3V 200W 36.7V 33V SMF ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
4.4A 45.4V 200W 31.1V 28V SMF ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMF28A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; SMF28A; 45.4 V; 4.4 A; 28 V; 31.1 V - 34.4 V
Trans Voltage Suppressor Diode, 200W, 30V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
描述
DIODE, ESD PROTECTION, 36V, 178PF; Clamping Voltage Vc Max: 58.1V; Diode Case Style: DO-219AB; No. of Pins: 2Pins; Operating Voltage: 36V; Power Dissipation Pd: 1kW; Product Range: SMF Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)