Vishay RWR80S6R49FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 6.49ohm, 3.6028V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 6.98ohm, 3.7363V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 6.19ohm, 3.5185V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 5.9ohm, 3.4351V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.81ohm, 2.6096V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 6.04ohm, 4.2568V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.49ohm, 2.5475V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.98ohm, 2.642V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RWR Series 6.49 O ±1% 2 W ±50 ppm/°C Axial Military Wirewound Resistor
EGS-3-80 6.49 1% RWR80S6R49FR B12
Resistance:6.49Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR80S6R49FRB12.