Vishay RWR81S6R98FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.98ohm, 2.642V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+86.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
230
Authorized Distributors
5
Resistance
6.98 Ω
6.98 Ω
6.98 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 7.15ohm, 2.6739V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.8ohm, 2.6077V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 7.5ohm, 2.7386V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 6.81ohm, 2.6096V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL
EGS-1-80 6.98 1% RWR81S6R98FR B12