Vishay RW81U20R0FB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
80
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 7.746V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 18.2ohm, 4.2661V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 19.6ohm, 4.4272V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 20 Ohm 1% 1W ±20ppm/C Silicone AXL Bulk
G-1-125 20 1% RW81U20R0F B12